În fiecare vineri, timp de patru săptămâni, elevii clasei a patra au mers să patineze. Însoțiți de doi antrenori, ei au avut la dispoziție întregul patinoar din Arena Țiriac. Acolo au putut să se destindă și să-și perfecționeze aptitudinile. Dar, desigur, au avut parte și de multă distracție. În opinia lor, fiecare zi de școală ar putea arăta așa!
Recunoscută oficial ca Școală Germană în Străinătate
DSBU este singura școala din România care urmează în totalitate programa germană și care este acreditată de Ministerul Afacerilor Externe din Germania și membră a Federației Mondiale a Școlilor Germane din străinatate.
Next on iDSBU
Luna curenta
Iunie







































