susanna becker 2021 - dsbu

Directoare Școală

Susanna BECKER

  • Directoare Școală

  • Diriginte clasa a 12-a

  • Profesoară de Limba Germană și Engleză

 

Program cu părinții: Cu programare prealabilă

Email:s.becker@dsbu.ro

Telefon:+40 (0)21 210 60 70

Director Adjunct

Valentin GRIGOROIU

  • Diriginte clasa 8a

  • Profesor de Matematică, Engleză și Sport

 

Program cu părinții: Cu programare prealabilă

Diriginte clasa 1a

Alina NICOLAE

  • Diriginte clasa 1a

  • Profesoară de Școală Primară

 

Program cu părinții: Cu programare prealabilă

Diriginte clasa 1b

Lisa NIX

  • Diriginte clasa 1b

  • Profesoară de Școală Primară

 

Program cu părinții: Cu programare prealabilă

Diriginte clasa 2a

Mihaela SILEA

  • Diriginte clasa 2a

  • Profesoară de Școală Primară

 

Program cu părinții: Cu programare prealabilă

Diriginte clasa 2b

Dirk HAUßMANN

  • Diriginte clasa 2b

  • Profesor de Școală Primară

 

Program cu părinții: Cu programare prealabilă

Diriginte clasa a 3-a

Maria STRONGYLOU

  • Diriginte clasa a 3-a

  • Profesoară de Școală Primară

 

Program cu părinții: Cu programare prealabilă

Diriginte clasa a 4-a

Mark Dominik BLASS

  • Diriginte clasa a 4-a

  • Profesor de Școală Primară

 

Program cu părinții: Cu programare prealabilă

Diriginte clasa a 5-a

Benjamin MERKLE

  • Diriginte clasa a 5-a

  • Profesor de Germană și Istorie

 

Program cu părinții: Cu programare prealabilă

katrin thomann dsbu

Diriginte clasa 6a

Katrin THOMANN

  • Diriginte clasa 6a

  • Profesoară de Etică, Germană și Politică

 

Program cu părinții: Joi 14:15 – 15:20

tomescu speranza 2022 - dsbu

Diriginte clasa 6b

Speranza TOMESCU

  • Diriginte clasa 6b

  • Profesoară de Limba Engleză

 

Program cu părinții: Marți 10:55 – 11:40

Diriginte clasa 6b

Andreea DULAMĂ

  • Diriginte clasa 6b

 

Program cu părinții: Cu programare prealabilă

florian florea 2021 - dsbu

Diriginte clasa a 7-a

Florian FLOREA

  • Coordonator ciclul gimnazial I (clasele 5-9)

  • Diriginte clasa a 7-a

  • Profesor de Germană, Limba Engleză

 

Program cu părinții: Luni 10:55 – 11:40

Diriginte clasa 8b

Jane SCHUNKE

  • Diriginte clasa 8b

  • Profesoară de Engleză și Franceză

 

Program cu părinții: Cu programare prealabilă

 

Diriginte Clasa a 9-a

Linda TÖNNES

  • Consiliere în carieră

  • Diriginte clasa a 9-a

  • Profesoară de Matematică, Etică

 

Program cu părinții: Cu programare prealabilă

 

Diriginte clasa a 10-a

Aaron GRAHOVAC-DRES

  • Coordonator ciclul liceal (clasele 10-12)

  • Diriginte clasa a 10-a

  • Profesor de Muzică, Limba Engleză

 

Program cu părinții: Luni 12.35 – 13.20

 

Diriginte clasa a 11-a

Kerstin WEBER

  • Diriginte clasa a 11-a

  • Profesoară de Biologie și Chimie

 

Program cu părinții: Joi 12:35 – 13:20

 

lisa dres 2021 - dsbu

Profesoară de Informatică și Educație Media

Lisa DRES

  • Profesoară de Informatică și Educație Media

 

Program cu părinții: Cu programare prealabilă

 

 

Elevtherios SYMEONIDIS dsbu

Profesor de Matematică și Fizică

Elevtherios SYMEONIDIS

  • Profesor de Matematică și Fizică

 

Program cu părinții: Cu programare prealabilă

irina duciu dsbu

Profesoară de Limba Română

Irina DUCIU

  • Profesoară de Limba Română

 

Program cu părinții: Cu programare prealabilă

miruna bolocan 2021 - dsbu

Profesoară de Limba Germană ca Limbă Străină și Franceză

Miruna BOLOCAN

  • Profesoară de Limba Română ca Limbă Străină

 

Program cu părinții: Joi 14:15 – 15:20

Profesoară de Limba Franceză

Nathalie MIEUSSENS

  • Profesoară de Limba Franceză

 

Program cu părinții: Marți 10:05 – 10:50

Profesoară de Sport

Oana STAMATE

  • Coordonatoare

  • Profesoară de Sport

 

Program cu părinții: Cu programare prealabilă

Profesoară de Limba Română ca Limbă Maternă

Dana MITREA

  • Profesoară de Limba Română ca Limbă Maternă

 

Program cu părinții: Cu programare prealabilă

Email:d.mitrea@dsbu.ro

Profesoară de Școală Primară

Xenia KNEZEVIC

  • Profesoară de Școală Primară

 

Program cu părinții: Cu programare prealabilă

Cadru didactic școala primară

Lucia BURCEA

  • Cadru didactic școala primară

 

Program cu părinții: Cu programare prealabilă

Cadru didactic școala primară 

Alina URSU

  • Cadru didactic școala primară

Profesor de Sport

Sergiu BUZA

  • Profesor de Sport

 

Program cu părinții: Cu programare prealabilă

Profesor de Educație Civică

Steffen KLATT

  • Profesor de Educație Civică

 

Program cu părinții: Cu programare prealabilă

Profesor de Franceză

George BĂNICĂ

  • Profesor de Franceză

 

Program cu părinții: Cu programare prealabilă

 

 

stefan constantinescu dsbu 2022

Profesor de Arte

Ștefan CONSTANTINESCU

  • Profesor de Arte

 

Program cu părinții: Cu programare prealabilă

Profesor de Biologie

Radu Panait

  • Profesor de Biologie

 

Program cu părinții: Cu programare prealabilă